
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 2.2 mΩ |
| Inductance | 1 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Molded |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 35 A |
| Current Rating | 26 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Magnetic |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 78
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40205
Ext.Price$0.40205
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40205 | $0.40205 |
| 10 | $0.32093 | $3.20930 |
| 25 | $0.29223 | $7.30575 |
| 50 | $0.26610 | $13.30500 |
| 100 | $0.24231 | $24.23100 |
| 300 | $0.22971 | $68.91300 |
| 500 | $0.21777 | $108.88500 |
| 1000 | $0.20438 | $204.38000 |
